Логотип

Роздільнянська територіальна громада

Одеська область, Роздільнянський район

19/03/2024

Рішення міської ради від 06.03.2024 № 3706-VIIІ «Про хід виконання Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання Роздільнянської міської територіальної громади на 2022-2025 роки за підсумками 2023 року»


УКРАЇНА
РОЗДІЛЬНЯНСЬКА МІСЬКА РАДА
ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХХХІХ сесія VIІI скликання

 
РІШЕННЯ

 

Про хід виконання Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання Роздільнянської міської територіальної громади на 2022-2025 роки за підсумками 2023 року

 

Відповідно до п. 11, ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши звіт начальника Служби у справах дітей Роздільнянської міської ради, враховуючи рішення виконавчого комітету Роздільнянської міської ради від 27 лютого 2024 року №60, висновки постійної комісії міської ради з питань бюджету, інвестицій, реалізації державної регуляторної політики та постійної комісії з питань соціального захисту населення, молодіжної політики, охорони здоров’я, освіти, підтримки культури та спорту, Роздільнянська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити звіт про хід виконання Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання Роздільнянської міської територіальної громади на 2022-2025 роки за підсумками 2023 року (додається).

  2. Звіт про хід виконання Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання Роздільнянської міської територіальної громади на 2022-2025 роки за підсумками 2023 року оприлюднити на офіційному сайті Роздільнянської міської ради.

  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань соціального захисту населення, молодіжної політики, охорони здоров’я, освіти, підтримки культури та спорту.

 

 

Міський голова ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Валерій ШОВКАЛЮК
 

 

   
 

06 березня 2024 року
№3706-VIIІ 

   

 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Роздільнянської міської ради

Одеської області

06 березня 2024 року

№3706-VIIІ

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ

про хід виконання Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання Роздільнянської міської територіальної громади на 2022-2025 роки за підсумками 2023 року

 

Керуючись Законами України «Про охорону дитинства» №2402-ІІІ від 26.04.2001 року, «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»  №20/95 від 24.01.1995 року, «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» №2258 від 21.06.2001 року, «Про соціальні послуги» №2671-VІІІ від 17.01.2019 року, «Про запобігання та протидію домашньому насильству» №2229 від 07.12.2017 року, «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» №1706 від 20.10.2014 року, «Про протидію торгівлі людьми» №3739 від 20.09.2011 року, «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування» №2342-ІV від 13.01.2005 р., постанови Кабінету Міністрів України №866 від 24.09.2008 року «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», протягом 2023 року вжиті відповідні заходи по виконанню програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання Роздільнянської міської територіальної громади на 2022-2025 роки, затвердженої Рішенням виконавчого комітету Роздільнянської міської ради від 03 жовтня 2022 року №25-VIII.

Основною метою Програми є розбудова ефективної системи забезпечення прав дитини на рівні територіальної громади, попередження насильства в сім’ї, створення дружнього до дітей середовища в громаді, підтримка сім’ї, створення належних умов, щоб діти виховувались в сім’ях, росли здоровими, здобували якісну освіту, всебічно та гармонійно розвивалися та були впевнені у своєму майбутньому.

Протягом звітного періоду надано 745 консультацій громадянам з питань правового та соціального захисту дітей, створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, довлаштування дітей. Надавалася роз’яснювальна та консультативна допомога опікунам, прийомним батькам та батькам-вихователям щодо виховання дітей.

Під час особистого прийому громадян, з дітьми та їх батьками проводились профілактично-роз’яснювальні бесіди. Порушувалися питання неприпустимості жорстокого поводження з дітьми та порушення їх прав.

Проводилась роз’яснювальна робота щодо порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, дітям чиї батьки загинули під час проведення антитерористичної операції.

Надавались консультації громадянам щодо захисту прав дітей в наслідок воєнних дій на території України та виїзду за кордон.

Здійснювалися консультації з різних питань центру соціально-психологічної реабілітації дітей та малого групового будинку.

Відповідно до плану на 2023 рік здійснювалась робота служби за напрямком діяльності.

Основними найважливішим завданням роботи служби є влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання.

Так, станом на 31.12.2023 року на первинному обліку служби перебуває 107 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Із загальної кількості дітей 95 дитини (92%) влаштовано до сімейних форм виховання, з них:

- 76 дитини виховується під опікою (піклування);

- 19 дітей виховується в ПС та ДБСТ.

Знаходяться в державних закладах – 6 дітей.

За 2023 рік посиротіло 14 дитини, яким надано статус дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування та поставлено на облік.

Пріоритетною формою влаштування дітей є усиновлення. На обліку в службі перебуває 4 кандидатів в усиновлювачі. 21 дитина перебуває на обліку з усиновлення, з них: 13 дітей мають братів або сестер.

За віковим розподілом:

  • від 1 року до 2 років – 2 дитини;

  • від 3 років до 5 років – 1 дитина;

  • від 6 років до 10 років – 5 дітей;

  • від 11 років до 17 років – 13 дітей.

На обліку в службі перебуває 76 дитини, які виховуються під опікою. Протягом року встановлено опіку над 9 дітьми, знято з обліку 14 дітей (по досягненню повноліття). Відповідно до законодавства розглянуто та прийнято звіти опікунів із визначеним пакетом документів для подальшого виконання обов’язків опікунів щодо захисту прав та інтересів підопічного, у т.ч. щодо використання коштів.

З метою якісного функціонування у Роздільнянській міській територіальній громаді дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей постійно проводиться робота у відповідному напрямку.

Проводилась робота щодо розгляду заяв батьків-вихователів та прийомних батьків про можливість до влаштування до їх сімей дітей. Розглядалися питання щодо припинення перебування дітей на вихованні та спільному проживанню в сім’ях. Проводилася роз’яснювальна робота з дітьми-вихованцями та батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу щодо їх подальшого навчання та проживання на повному державному забезпеченні в закладах.

Відповідно до графіку відвідувань прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу у напрямку здійснення контролю за умовами утримання дітей в сім’ї та виконання батьками умов договору спеціалістами здійснено 26 відвідувань сімей.

Станом на 31.12.2023 в громаді функціонує 1 прийомна сім’я та 3 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 23 дитини.

Організована та проведена робота щодо розгляду та опрацювання інформацій про стан виховання, утримання і розвитку дітей в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу усіх суб’єктів соціального супроводження, що надається: соціальним працівником, який здійснює соціальне супроводження родини, класним керівником загальноосвітнього навчального закладу, де навчається дитина, дільничним лікарем-педіатром, представником місцевого відділку поліції. Підготовлені річні звіти про функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

В службі на обліку перебуває 3 дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Важливу роль займає робота, пов’язана з поліпшенням становища дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

На обліку в службі перебуває 22 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах (з 9 сімей), з них: 22 дітей, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Протягом поточного року на облік поставлено 12 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, знято 18 дітей.

Служба взаємодіє з усіма суб’єктами соціальної роботи щодо соціального захисту дітей та вживає невідкладні заходи для надання, в разі необхідності, допомоги дітям.

Разом з тим, з дітьми та їх батьками, спеціалістами служби проводиться профілактично-роз’яснювальна робота щодо недопущення застосування будь-яких форм насильства стосовно дітей та недопущення скоєння інших порушень законодавства, складаються акти рівня безпеки. Батьки попереджаються про відповідальність щодо насильства в сім’ях. Вирішується питання тимчасового влаштування дітей, у разі потреби.

Протягом звітного періоду проводилась спільна профілактична робота щодо неповнолітніх, які скоїли правопорушення, злочини та з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Батьки, які не виконують своїх обов’язків притягувались до адміністративної відповідальності за ст.184 КУАП, так до відділення поліції службою у справах дітей направлено 19 листа на батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Позбавлено батьківських прав 1 особу по відношенню до 1 дитини.

З метою профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, виявлення та попередження дитячої бездоглядності та безпритульності службою
у справах дітей протягом звітного періоду організовано та проведено 12 рейдових заходів «Діти вулиці». Під час проведення зазначених профілактичних рейдових заходів обстежено 60 сімей, попереджено 32 батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Здійснювалась робота щодо представництва неповнолітніх дітей в суді, які обвинувачені у вчиненні кримінальних правопорушень. Взято участь у 12 судових засіданнях Роздільнянського районного суду  за участю неповнолітніх обвинувачених.

Також, спеціалісти служби протягом року взяли участь в 70 судових засіданнях стосовно захисту прав та інтересів дітей.

Захист житлових прав – одне із пріоритетних напрямків у сфері соціального захисту дітей. Здійснюють ведення персоніфікованого обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відповідно до п.61 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 №866. Із 107 дітей, вказаної категорії мають житло на праві власності – 2, на праві користування – 105.

На квартирному обліку на кінець року для поліпшення житлових умов перебуває 137 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб, з їх числа.

Службою забезпечується організація та проведення засідань комісій з питань захисту прав дітей із запрошенням громадян, протягом року відбулось 15 засідань комісії, розглянуто 130 питань.

Протягом 2023 року на фінансування заходів Програми було направлено кошти у сумі 14 000 гривень на проведення святкових заходів для дітей-сиріт та дітей, позбавлені батьківського піклування з нагоди відзначення Великодніх та Новорічних свят. Всі кошти, відповідно до заходів Програми, освоєно.

З метою доступу до публічної інформації громадян Роздільнянської територіальної громади здійснюється оновлення інформації у розділі служби у справах дітей на офіційному веб-сайті міської ради та оприлюднюються нормативно-правові акти, які підготовлені службою.

Заходи Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання Роздільнянської міської територіальної громади на 2022-2025 роки за підсумками 2023 року виконувалися у повному обсязі.

Служба у справах дітей Роздільнянської міської ради і в подальшій роботі буде стояти на захисті прав та інтересів дітей.

 

Начальник Служби у справах дітей

Роздільнянської міської ради Подолінський О.М.


Громада у соцмережах:

       

Поділитись рішенням
Дізнайтеся також

Усі рішення