06.08.2024 09:16
Власникам свиней та птахів: існує механізм відшкодування збитків від АЧС та грипу птиці
Епізоотична ситуація з захворюванням на африканську чуму свиней (АЧС) в Україні залишається напруженою. З початку поточного року зафіксовано 44 випадки АЧС.
Африканська чума свиней – одне із найнебезпечніших захворювань, яке не вакцинується та не лікується. Тож згідно з Інструкцією з профілактики та боротьби з АЧС все свинопоголів’я господарства, ураженого вірусом, підлягає умертвінню. Інакше кажучи, ця хвороба несе значні економічні збитки для свинарів.
Державою створено механізм відшкодування збитків від АЧС, затверджено Урядом ще в 2008 році (постанова Кабінету Міністрів України № 413). Виплата фізичним особам вартості живих свиней, вилучених з епізоотичного вогнища та зони захисту у разі виникнення африканської чуми свиней, здійснюється за рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України (Комісія) або місцевих державних надзвичайних протиепізоотичних комісій на підставі заяви та акта вилучення сільськогосподарських тварин з метою їх знищення під час ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб.
Комісія або місцеві державні надзвичайні протиепізоотичні комісії надсилають до територіального органу Держпродспоживслужби:
- рішення про відшкодування майнової шкоди (збитків);
- акти вилучення сільськогосподарських тварин;
- списки фізичних осіб для отримання компенсації за тварин;
- та інформацію про середню ринкову вартість 1 кілограма закупівельної живої ваги тварин різних вікових та вагових груп, надану відповідним структурним підрозділом облдержадміністрації, що реалізує економічну політику.
За результатами отриманої інформації від територіальних органів служби Держпродспоживслужба здійснює перерахування визначеної для відшкодування вартості вилучених тварин суми коштів до органу Казначейства для її подальшої виплати фізичним особам.
Така ж схема діє і для відшкодування збитків від грипу птиці для власників птиці. В такому випадку враховується інформація про середню ринкову вартість 1 голови птиці різних видів.
Держпродспоживслужба закликає власників тварин дотримуватись вимог біобезпеки та вчасно в разі виявлення захворювання або підозри на нього звертатися до державних установ ветеринарної медицини або до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання (ведення господарства). Так як головне не допустити поширення цих захворювань.
Громада у соцмережах:
Поділитись
Дізнайтеся також
12/11/2024
Обережно! Отруєння грибами
Усі новини