Логотип

Роздільнянська територіальна громада

Одеська область, Роздільнянський район

21.04.2025 13:12

Щодо аналізу практики застосування ефективності реалізації окремих положень Закону України «Про фізичну культуру і спорт»

ad720543-9381-49ec-a87d-ea29548fc6b5.jpg

Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту планує розглянути у порядку контролю питання щодо аналізу практики застосування ефективності реалізації окремих положень Закону України «Про фізичну культуру і спорт» від 24.12.1993 року № 3808-XII (далі – Закон).

Аналіз буде проведено відповідно до методики пост-законодавчого контролю (post-legislative scrutiny), що застосовується багатьма парламентами країн світу та яку можливо адаптувати до української системи парламентського контролю.

Метою даного аналізу є дослідження ефективності та впливу положень статті 9 та статті 10 (діяльність спортивних клубів та дитячо-юнацьких спортивних шкіл) Закону на формування умов для гармонійного фізичного та соціального розвитку молоді, створення сприятливого середовища для реалізації ініціатив у сфері спорту, а також забезпечення доступності якісних спортивних послуг для дітей та молоді.

У разі виявлення на підставі проведеного дослідження неефективності чи недостатньої ефективності відповідних положень Закону, Комітет буде ініціювати внесення змін до законодавства або рекомендуватиме Кабінету Міністрів України вжити додаткові заходи щодо забезпечення необхідного нормативно-правового регулювання.

Для проведення комплексного аналізу Комітету необхідно зібрати інформацію і доказову базу, які дозволять оцінити ефективність реалізації норм Закону. До процесу опитування запрошуються шість категорій респондентів, які володіють відповідними знаннями, професійною компетентністю чи досвідом:

• Батьки, діти яких займаються у спортивних клубах та/або дитячо-юнацьких спортивних школах;

• Представники органів місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації;

• Фахівці сфери фізичної культури і спорту (викладачі, тренери);

• Керівники фізкультурно-спортивних товариств та їх відокремлених підрозділів;

• Представники спортивних федерацій;

• Науковці у сфері фізичної культури та спорту.

Відповідаючи на питання, запропоновані Комітетом, вищезазначені респонденти матимуть змогу поділитись своїм досвідом і висловити свою думку, що допоможе Комітету якнайкраще з’ясувати, чи є визначені норми Закону дійсно ефективними або потребують удосконалення.

Для надання відповідей на питання необхідно заповнити відповідну Google форму, розроблену індивідуально під окремого респондента, за такими посиланнями:

• Для батьків, діти яких займаються у спортивних клубах та/або дитячо-юнацьких спортивних школах:

https://forms.gle/sx8sP9odTzfRPwcU6

• Для представників місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування:

https://forms.gle/mz5EvyiNimfDd8f26

• Для фахівців сфери фізичної культури і спорту (викладачі, тренери):

https://forms.gle/u3xbmiLKkHsuKW7a8

• Для представників фізкультурно-спортивних товариств:

https://forms.gle/mt7z9eJSwySUQTg39

• Для представників спортивних федерацій:

https://forms.gle/9EocF331iuzMLYQ68

• Для науковців у сфері фізичної культури та спорту:

https://forms.gle/xKXk4RHE4b9hmQcr8

Участь у опитуванні є анонімною.

Опитування буде проводитись до 15 травня 2025 року включно.


Громада у соцмережах: