09.09.2024 09:42
Сімейний патронат як вид працевлаштування
Створити сім’ю патронатного вихователя – це не тільки можливість врятувати чиюсь сім’ю, але й вирішення проблеми власного працевлаштування з достойною грошовою винагородою.
⠀
5 вересня 2024 року у Роздільнянському центрі зайнятості відбувся черговий мініярмарок вакансій, семінар з безробітними та шукачами роботи, за участі представника Служби у справах дітей Роздільнянської міської ради О.В. Фадєєвої.
⠀
Метою участі стало надання інформації про аспекти діяльності патронатних сімей, умови роботи, соціальний пакет та заробітну плату патронатного вихователя.
⠀
Для України патронатна сім’я це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків.
Перевага сімейного патронату у тому, що він спрямований на захист дітей, які ще статусу дитини-сироти чи дитини позбавленої батьківського піклування не мають. Під час перебування дитини в патронатній сім’ї соціальні працівники допомагають батькам подолати труднощі, через які дитину було вилучено. Якщо ж відновити у батьків здатність виховувати свою дитину не можливо, їй знаходять іншу форму сімейного виховання.
⠀
Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць та соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину у розмірі 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку.
⠀
У ході семінару для безробітних О.В. Фадєєва провела презентацію «Патронат над дитиною», надала консультації стосовно умов створення прийомної сім’ї, та відповіді на запитання щодо розвитку форм сімейного виховання.
Громада у соцмережах: