Логотип

Роздільнянська територіальна громада

Одеська область, Роздільнянський район

27.05.2025 10:12

РЕАЛЬНІ ІСТОРІІ

ad7edb28-7612-4094-91bf-22d484313476.jpg

ОДЕЩИНА: Як роз’яснення фахівця Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці дозволили працівнику з інвалідністю відстояти своє право на щорічну відпустку.

ЗАПИТАННЯ Працівник органу місцевого самоврядування, особа з інвалідністю II групи, Валерій (імʼя змінено), звернувся до Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці за роз’ясненням.

Він вважав, що кадрова служба помилково не врахувала до стажу для щорічної основної відпустки період його перебування у відпустці без збереження заробітної плати як особи з інвалідністю.

ВІДПОВІДЬ Фахівець Держпраці пояснив, що згідно із Законом України «Про відпустки» працівникам з інвалідністю передбачені пільги, включаючи збільшену тривалість щорічної основної відпустки.

Крім того, особи з інвалідністю II групи мають право на обов’язкову відпустку без збереження зарплати тривалістю до 60 календарних днів щорічно.

Згідно зі статтею 9 цього Закону, до стажу щорічної основної відпустки зараховується час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи та йому не виплачувалася зарплата відповідно до статей 25 і 26 Закону.

Отже, період відпустки без збереження заробітної плати, наданої на підставі пункту 7 частини 1 статті 25 (для осіб з інвалідністю), має враховуватися при обчисленні стажу.

Валерій, посилаючись на отримані роз’яснення, повторно обговорив питання з кадровою службою.

В результаті його стаж для щорічної відпустки було перераховано з урахуванням періоду відпустки без збереження зарплати як особи з інвалідністю.


Громада у соцмережах: