06.12.2023 16:02
Сказ є однією із найдавніших хвороб та надзвичайно небезпечним захворюванням!
Сказ є однією із найдавніших хвороб теплокровних тварин і людини та надзвичайно небезпечним захворюванням, яке супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується летально. Лікування не розроблено. Незважаючи на світовий досвід і прогрес у вивченні цієї інфекції, сьогодні сказ реєструється у 113 країнах світу і через який щорічно гине більше 1 млн. тварин і помирає понад 50 тис. людей. Основний шлях проникнення вірусу сказу в організм – це пошкодження шкіри внаслідок укусів, подряпин. Проте встановлено, що вірус інколи може проникати через непошкоджені слизові оболонки, можливе зараження оральним шляхом. Збудником сказу є вірус. Профілактика та ліквідація природного сказу в Україні включає заходи контролю щільності червоної лисиці та вакцинації домашніх собак та котів для створення імунного бар’єру між дикою фауною та людиною і домашніми тваринами. Іншими словами, одними із найважливіших завдань для досягнення зазначеної мети є:
-забезпечення стовідсоткового охоплення профілактичними щепленнями проти сказу собак і котів;
- вирішення проблем з утриманням домашніх тварин у містах і населених пунктах, а також зменшення кількості безпритульних тварин.
Що стосується епізоотичної ситуації щодо сказу та проведених заходів слід відзначити, що на протязі 2023 року в Роздільнянському районі зареєстровано 19 випадків сказу. Як показує аналіз, всі собаки та коти що захворіли на сказ, були та не щеплені антирабічною вакциною та покусані дикими м’ясоїдними.
Державна служба ветеринарної медицини району постійно проводить планову роботу з профілактики захворювання тварин на сказ.
Щорічно в районі проводиться профілактичне щеплення собак та котів проти сказу.
Вакцина для щеплення тварин проти сказу оплачена за рахунок коштів державного бюджету.
Шановні мешканці нашого району, за наявності у Вас собак, котів, не забувайте надавати їх для проведення профілактичних щеплень проти сказу в державні установи ветеринарної медицини району.
В разі виявлення у Ваших тварин неадекватної поведінки, вживайте заходів для ізоляції тварини та повідомляйте спеціаліста державної ветеринарної медицини.
При нанесенні покусів чи подряпин хворою твариною, негайно звертайтесь до медичного закладу.
Громада у соцмережах:
Поділитись
Дізнайтеся також
12/11/2024
Обережно! Отруєння грибами
Усі новини