Логотип

Роздільнянська територіальна громада

Одеська область, Роздільнянський район

23.06.2026 15:32 34

Дитяча безпека під час канікул — відповідальність дорослих

cf1237c3-7758-4423-98f1-2b3e46538dc1.jpg

Дорогі батьки!

Літні канікули – це час сонця, відпочинку, нових вражень і дитячої свободи. Але, на жаль, перші тижні літа вже принесли тривожні новини: трагедії на воді, травмування під час катання на електросамокатах, небезпечні розваги, випадки, коли підлітки залишаються наодинці зі своїми переживаннями.

Сьогодні ми звертаємося до вас не як посадовці чи фахівці, а як батьки до батьків. Будьте поруч. Не лише фізично. Душею. Серцем. Увагою. Відкладіть телефон на кілька хвилин і просто поговоріть зі своєю дитиною. Послухайте її історії, переживання, мрії. Запитайте, як минув день. Що радує. Що тривожить. Чого вона боїться. Часто діти мовчать не тому, що їм нічого сказати. А тому, що не знають, чи будуть почутими.

Цікавтеся, чим живуть ваші сини й доньки. Які відео дивляться, з ким спілкуються в соціальних мережах, які виклики та тренди їх захоплюють. Світ підлітків сьогодні значною мірою відбувається онлайн, і наша увага до нього - це не контроль, а турбота.

Нагадуйте про правила безпеки на воді, не відпускайте з поля зору ні на хвилину під час купання. Відпочивайте тільки в дозволених і облаштованих місцях. Пояснюйте, чому важливо використовувати захисне спорядження під час катання на велосипедах, самокатах або роликах. Переконайтеся, що дитина знає, як діяти у небезпечних ситуаціях.

І найголовніше – не нехтуйте сигналами повітряної тривоги. Війна не має канікул. Наші діти вже п'яте літо живуть у реаліях воєнного часу. Їхнє життя та безпека мають бути безумовним пріоритетом для кожного дорослого. Не перебувайте на вулиці, коли працює ППО.

Діти не завжди потребують наших порад. Але завжди потребують нашої уваги, підтримки, обіймів і впевненості, що поруч є людина, яка вислухає та зрозуміє.

Нехай це літо запам'ятається їм щасливими моментами, новими відкриттями та теплом родинного спілкування. А ми, дорослі, зробимо все, щоб кожна дитина повернулася до школи здоровою, усміхненою та сповненою сил.

Діти – найдорожче, що у нас є.

 

Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації


Громада у соцмережах: