22.05.2023 14:18
МОТАНКА - ОБЕРІГ ПРЕДКІВ
![646b505f3d920__photo_2023-04-12_22-35-13.jpg 646b505f3d920__photo_2023-04-12_22-35-13.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/95969/646b505f3d920__photo_2023-04-12_22-35-13.jpg)
Цікаво, корисно та пізнавально пройшли майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки для внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю у Роздільнянському палаці культури
Ляльки-мотанки вважаються давніми родинними оберегами українців, символом добробуту, благополуччя та надії на краще. Мають особливу, проте нескладну, техніку виготовлення, з якою учасників майстер-класів нашої громади познайомила викладачка КЗ “Роздільнянська дитяча школа мистецтв” Роза Алмазян.
Виготовляли мотанку за всіма відомими настановами, які дійшли з давніх часів до сучасності. До речі, ці вузлові ляльки у наших предків вважалися ще й потужним сакральним предметом.
Тож, під час цих майстер-класів у мотанку кожен з учасників клав сім видів трав, а потім за технологією, без використання швів, намотував свою ляльку зі шматочків тканин. Процес створення ляльки для присутніх перетворився на захопливе заняття, а результат допоміг відтворити рідні традиції та дещо відволіктися від хвилювань, які накопичилися в душі в умовах війни та постійного стресу. Всі необхідні для роботи матеріали надали організатори.
Зауважимо, що майстер-класи у Роздільнянському палаці культури проходять у межах реалізації проєкту #ZMINA_2_0 "Субгранти для культурних проєктів" фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінасової підтримки Європейського Союзу.
Фотографиня: Олена Лисиця
Громада у соцмережах:
![photo_2023-04-12_14-37-47.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/120478/photo_2023-04-12_14-37-47.jpg)
![photo_2023-04-12_22-34-11.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/120479/photo_2023-04-12_22-34-11.jpg)
![photo_2023-04-12_22-34-12.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/120480/photo_2023-04-12_22-34-12.jpg)
![photo_2023-04-12_22-34-13.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/120481/photo_2023-04-12_22-34-13.jpg)
![photo_2023-04-12_22-34-55.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/120482/photo_2023-04-12_22-34-55.jpg)
![photo_2023-04-12_22-35-09.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/120483/photo_2023-04-12_22-35-09.jpg)
![photo_2023-04-12_22-35-16-(2).jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/120484/photo_2023-04-12_22-35-16-(2).jpg)
![photo_2023-04-12_22-35-16.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/120485/photo_2023-04-12_22-35-16.jpg)
![photo_2023-04-12_22-35-23.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/120486/photo_2023-04-12_22-35-23.jpg)
Поділитись
Дізнайтеся також
18/07/2024
📢ПЛАНУЄТЬСЯ ПРОВЕДЕННЯ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «ГРОМАДА - ВЛАДА: ДІАЛОГ, ДОВІРА, ДІЯ»
18/07/2024
Талановита молодь Роздільнянської громади
Усі новини