17.09.2023 15:36
Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги
![6506f2da34ced__ДЛЯ-САЙТУ-(18).png 6506f2da34ced__ДЛЯ-САЙТУ-(18).png](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/70/127415/6506f2da34ced__ДЛЯ-САЙТУ-(18).png)
👉До уваги громадян, які уклали декларацію з лікарями сімейної медицини Роздільнянського Центру первинної медико-санітарної допомоги (амбулаторії Роздільнянської, Степанівської та Лиманської ОТГ). НСЗУ підписано пакет «супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».
🤔Що це означає?
Тепер при погіршенні психічного стану пацієнти можуть звертатись як до психіатра, так і до свого сімейного лікаря👍
Практично всі лікарі сімейної медицини Роздільнянського Центру пройшли навчання за програмою mhGAP (програма дій із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я), та отримали навички з попередження та ведення найбільш розповсюджених розладів психічного здоров’я, у тому числі залежності🧐
Але, згідно Закону України «Про психіатричну допомогу», встановлення діагнозу психічного розладу є виключно компетенцією лікаря-психіатра. Тому, якщо пацієнт/пацієнтка вперше в житті звертається з скаргами на психічне здоров’я до сімейного лікаря, він обов’язково повинен видати направлення до психіатра, для уточнення діагнозу.
Ці зміни значно спрощують доступність до потрібних послуг, особливо у теперішній час☝️
Всім міцного здоров’я та духовного балансу🧘♂️
лікар-психіатр, сімейний лікар
Роздільнянського ЦПМСД
Олександр Бондаренко
Громада у соцмережах:
Поділитись
Дізнайтеся також
26/07/2024
Напередодні професійного свята – Дня медичного працівника, було відзначено кращих фахівців Одещини
27/06/2024
Новини медичної сфери
Усі новини